Mám iPhone hľadá redaktorov!
 

Home / Príslušenstvo / Premeňte svoj iPad na písací stroj

 

Milujete iPad, ale najradšej by ste písali na písacom stroji ako v dobe Jacka Keroaca a Allena Ginsberga? Obľubujete najnovšie technológie, no zároveň pociťujete nostalgiu pri spomienkach na tradičný písací stroj?

Austin Yang, škótsky študent priemyselného dizajnu sa rozhodol vytvoriť koncept, ktorý spája nové technológie s nostalgiou. Yang sa špecializuje na renováciou vintage zariadení a spája ich s modernými produktmi dnešnej doby. Známy je jeho nedokončený projekt iTurntable (spojenie gramofónu a iPhone), ale aj dokončený iTypewriter.

 iTypewriter je zariadenie, ktoré spája nové technológie s tradičným písacím strojom.  Funguje na jednoduchom princípe. Zariadenie obsahuje malé mechanické kladivká, ktoré poznáte z písacích strojov. Tieto kladivká sú pokryté ochrannou krytinou a gumičkami, aby neublížili iPadu. Stláčaním kláves tieto kladivká udierajú namiesto papiera  na Gorilla Glass obrazovku iPadu.

Tento prototyp nového zariadenia vznikol aj kvôli obľúbenosti tradičných vecí a vintage produktov, ktoré sú v dnešnej dobe veľmi populárne.  Tento novodobý písací stroj udržiava čaro minulosti v spojitosti s najnovšími výdobytkami techniky, preto pri ňom môžete zažiť tie staré známe pocity, ktoré ste zažívali pri písaní na stroji.

 S týmto zariadením môžete znova počuť  hlučný zvuk písacieho stroja a zaspomínať si na staré časy.  No určite Vás poteší obrovská výhoda zariadenia iTypewriter.  Spomínate si na situáciu, keď ste dopisovali stranu a v poslednom riadku ste urobili preklep? Mohli ste zahodiť celú A4.  Toto sa Vám pri iTypewriteri nemôže stať.

Yang tvrdí, že iTypewriter má veľký potenciál a obľúbia si ho hlavne starší užívatelia, ktorí nevyužívajú novodobé zariadenia ani iPady z tých dôvodov, že je pre nich komplikované naučiť sa s nimi pracovať.

 A čo Vy? Zaujal Vás tento koncept?

Verzia mladého škóta Yanga nie je zatiaľ predajná, ide len prototyp. Existuje však alternatíva USB Typewriter, už názov hovorí o tom, že ide o spojenie pomocou USB portu.  Ak hľadáte lacnejšie riešenie a radi majstrujete, tak tu nájdete  DIY návod na vytvorenie si vlastného USB Typewriteru.

Komentáre

 

O autorovi: May

 

Študentka denného štúdia Hospodárskej informatiky so záľubou v hľadaní informácií a ich následnej transformácie do zrozumiteľnej a zaujímavej podoby.

 

Najnovšie príspevky v Príslušenstvo

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>