Mám iPhone hľadá redaktorov!
 

Home / Návody / MISIA: Zachráňme iPhone!

 

Prieskumy spoločnosti 11mark poukázali na to, že smartfóny sú stále viac a viac využívané na toaletách. Možno Vás prekvapí fakt, že až tri štvrtiny opýtaných respondentov si užíva intímnu atmosféru týchto priestorov.

Väčšina využíva svoj iPhone na posielanie textových správ, emailov, či čítanie. Niektorí užívatelia dokonca telefonujú, a tak si krátia čas na toalete. Viete odkiaľ Vám dnes volal priateľ?

Avšak 30% mužského a 20% ženského pokolenia, si nedokáže predstaviť vysedávanie na toaletách bez toho, aby v rukách nedržali svoje milované zariadenie.

 

 

Štúdie spoločnosti CNET zistili, že v roku 2011 spadlo až 19% smartfónov (každé piate zariadenie) do toalety.

A čo vy?

Ak považujete toalety za perfektné miesto, ktoré Vám dodá dostatok súkromia na to, aby ste si skontrolovali e-maily, objednávky, zasurfovali, skontrolovali FB alebo zatweetovali, a zároveň patríte do skupiny spomínaných 19% nešťastníkov, tak Vám ponúkame riešenie pre Váš problém.

S určitosťou môžeme povedať, že vieme ako zachrániť Váš iPhone, no nie je isté, či bude naďalej fungovať ako predtým. Môže sa stať, že zariadenie bude vydávať záhadné zvuky alebo niektoré tlačítka nebudú stále reagovať. Každopádne lepšie, ako ho nemať vôbec.

Záchranná misia

Krok číslo 1

Hneď po páde zariadenia do WC, ho treba urýchlene vytiahnuť. Ruky si umyjete neskôr, na to teraz nemyslite.Je dôležité nechať zariadenie v tom stave, v ktorom sa nachádza. Takže ak je vypnuté, v žiadnom prípade sa ho nesnažte zapnúť. Vašou úlohou je iPhone poriadne poutierať papierovými vreckovkami alebo kuchynskými utierkami.

Krok číslo 2

Mnohým z Vás napadne sušiť iPhone fénom, no mali by ste vedieť, že elektronika a teplo sa k sebe hodia asi tak, ako elektronika s vodou. Takže to nerobte!

Jednoducho vložte iPhone do igelitového vrecúška s ryžou alebo do krabice s ryžou. Ryža absorbuje vlhkosť, ktorá sa udržiava v útrobách zariadenia.

 

Trpezlivosť ruže prináša!

iPhone nechajte relaxovať vo vrecúšku 24 až 28 hodín, to je presne doba, za ktorú sa zariadenie stihne zbaviť všetkej svojej vlhkosti.

POZOR! V žiadnom prípade  zariadenie nekontrolujte ani nezapínajte skôr. Nechajte ho tak, trpezlivosť je kľúčom k úspechu.

Komentáre

 

O autorovi: May

 

Študentka denného štúdia Hospodárskej informatiky so záľubou v hľadaní informácií a ich následnej transformácie do zrozumiteľnej a zaujímavej podoby.

 

Najnovšie príspevky v Návody

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>