Mám iPhone hľadá redaktorov!
 

Home / Novinky / Z iPhonu japonec elegán – Deff Cleave V

 

Hliníku ako materiálu na ochranu iPhonov sa začína dariť stále viac a viac. Popularita hliníkových obalov rastie priam exponenciálne. Dôvôdov pre tento fakt existuje viac.

Hliník, ako ochranný materiál predčí plast a gumu vo viacerých faktoroch. Svojou pevnosťou, odolnosťou a v neposlednom rade svojou eleganciou, vzbudzujúcou veľmi silný dojem už pri prvom pohľade.

V časoch minulých trpeli hliníkové obaly nepríjemným neduhom. Svojou hmotnosťou častokrát nepríjemne navyšovali už nie práve najmenšiu váhu samotného iPhonu. Posun v technológiach výroby je však badateľný aj na trhu s príslušenstvom a preto sme dnes svedkami pretekov o to, kto vyrobí ten najpevnejší a zároveň najmenej vážiaci obal pre iPhone.

Páni zo spoločnosti Deff zobrali tento pretek vážne. Je to už nejaký ten piatok, ktorým ohurujú majiteľov iZariadení svojimi produktami. Elitnými hliníkovými obalmi inšpirovanými japonskou filozofiou.

Deff Cleave Aluminum 5

Jeden z nich už dokonca prešiel našou recenziou. Ako dopadol sa dozviete tu –  Deff Cleave Draco Aluminium pre iPhone 4/4S.

Dnes máme vďaka InnocentStore možnosť držať v ruke jeho nástupcu.

Novú generáciu iPhonu zobrali páni z Deff ako výzvu na prekonanie samých seba.  Podarilo sa im to?

V súvislosti s hliníkovými obalmi bolo mnohokrát počuť výhrady o ich negatívnom vplyve na silu GSM signálu. Nedalo nám to, museli sme si tieto informácie overiť. Z nami realizovaného testu však nič podobné nevyplývalo.

Napriek tomu však brali výrobcovia slová svojich zákazníkov a všetkých pochybovačov vážne a aj preto dnes vidíme priamo na balení hlásenie o radikálnom vylepšení vlastností obalu súvisiacich so signálom.

Z obalu sa rovnako dozvedáme aj jeho hmotnosť = 20g. Obdivuhodná váha v kombinácii s pevnosťou, ktorá je evidentná už pri jeho prvom uchopení. Dvadsať gramov naviac najnovšej generácii iPhonu nijako neškodí. Rozdiel v hmotnosti nie je takmer vôbec badať.

Deff Cleave Aluminum 5

Hliníkové obaly Deff Cleave značne vyčnievajú z rady hliníkových obalov. Čím?

Unikátnym dizajnom inšpirovaným japonskou filozofiou. Na prvé počutie to môže znieť trochu zvláštne.  Čo má spoločné japonská filozofia a iPhone? Tiež sme nechápali. Až kým sme obal Deff Cleave nenasadili na naše iPhony.

deff-cleave-2a

Elegantnosť tvarov ohuruje, precíznosť spracovania prekvapuje, a čo je najdôležitejšie, vysoká odolnosť ochraňuje iPhone pred pádmi všetkých druhov.

Vnútro obalu je vystužené gumou, tak aby hliníkové hrany iPhonu neprichádzali do priameho styku s vnútornými hranami obalu.

Balenie obalu obsahuje podobne ako jeho predchodca sadu na jeho kompletizáciu. Obal je zložený z dvoch častí, ktoré je potrebné pre ich dokonalú pevnosť spojiť dokopy pomocou miniatúrnych šrúbiek.  Po tomto procese sa z iPhonu stáva nebojácny obrnený bojovník, ktorý svojou eleganciou predčí aj bájnych samurajov.

Deff Cleave Aluminum 5

Obal nahrádza pôvodné tlačidlá vlastnými, hliníkovými. Na rozdiel od ostatných obalov teda chráni aj jeho ovládacie prvky.

Obal Deff Cleave je jeden z najštýlovejších a najkrajších obalov pre iPhone s akými sme mali doteraz dočinenia. Predstavuje ideálny spôsob ako iPhone ochrániť a zároveň ho aj odlíšiť a dodať mu imidžový, netradičný vzhľad.

Komentáre

 

O autorovi: KrL

 

Zakladateľ a šéfredaktor portálu mamiPhone.sk, študent denného štúdia odboru Hospodárskej Informatiky na Technickej Univerzite v KE.

 

Najnovšie príspevky v Novinky

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>