Mám iPhone hľadá redaktorov!
 

Home / Návody / Aby Vaša batéria získala medailu za statočnosť

 

Žijeme vo svete, v ktorom pojem stres už naozaj nie je nikomu cudzí, a preto vznikla potreba vlastniť zariadenia, na ktoré by sme sa mohli spoľahnúť. Práve to bolo jedným z impulzov pre zrod smartfónov, avšak práve tie nás niekedy sklamú výdržou batérie.

 

29114182

 

Ak by Vaša batéria nezískala medailu za výdrž a statočnosť, ale práve naopak, za neskutočnú chamtivosť, je čas zakročiť! Pripravili sme pre Vás niekoľko rád ako predlžiť jej životnosť.

 

1. Zakážte toľko oznámení, koľko sa len dá!

Nikoho neprekvapí, že práve toto je jedným z najväčších požieračov batérie (ak Vás to predsa len prekvapilo, tak niečo s Vami nie je v poriadku). Len čo zapnete WIFI, príde Vám neúrekom správ z facebooku, oznámení o lajkoch na instagrame a všetky možné spamy o tom, že môžete vyhrať iPhone 5 jediným kliknutí. Apple to zjavne vedel tiež, preto existencia funkcie, ktorá zakáže všetky oznámenia naraz, nemôže byť náhoda. Samozrejme tie najdôležitejšie ako sú textové správy a hovory ostávajú nezmenené.

 

notification

Settings -> Notifications ->Off

2. Prečo sa stále lokalizovať?

Jednou z najlepších vlastností iPhone je vstavané GPS, čo umožňuje získanie akejkoľvek hľadanej trasy. Avšak, rovnako ako každá iná služba, ktorá posiela dáta po sieti, čerpá príliš veľa batérie. Preto Vám odporúčame vypnutie Location Service stále vtedy, ak ho práve nepotrebujete využívať k vyhľadávaniu trasy.

 

location service

Settings -> Privacy -> Location Services -> Off

3. Kontrolujte si maily ručne

Ak túžite po rýchlom vybití batérie, tak si nastavte automatické aktualizácie e-mailovej schránky. Ale irónia preč. Samozrejme, má to svoje výhody ako ušetrenie niekoľkých vzácnych sekúnd, Vašej drahocennej energie … no nie batérie! Preto je najlepším riešením vypnúť aktualizácie a kontrolovať si maily manuálne.

 

manually mail

Settings -> Mail, Contacts, Calendar -> Fetch New Data -> Nastavte Vaše preferencie

4. Uspite svoj iPhone!

Aj v prípade batérie iPhone platí priama úmernosť, teda čím skôr iPhone zaspí, tým viac energie ušetrí. Neskúšajte iPhone uspať znudením ale radšej ho uspite automatickým zamykaním po jednej až dvoch minútach.

save battery

Settings -> General -> Auto-Lock -> Nastavte Vaše preferencie

5. Chce to menšie basy

Funkcia ekvalizér môže vylepšiť Váš hudobný zážitok a dodať hudbe šmrnc, no vylepšené basy v slúchadlách majú silný vplyv na životnosť batérie. Hudbu, ktorá má grády, si nechajte na iné zariadenia, ktoré boli primárne stavané na prehrávanie hudby. Skúste ekvalizér vypnúť a sledujte zmenu vo výdrži batérie.

 

battery eq

Settings -> Music -> EQ -> Off

 

6. Na xylofón ste starý

Radi ťukáte do dotykovej klávesnice a vyžívate sa vo zvukoch, ktoré vydáva každé jedno písmeno? Tak s tým prestaňte a nájdite si iné hobby! Vypnite zvuky kláves a užívajte si plnú batériu.

 

sounds

Settings-> Sounds-> Keyboard Clicks-> Off

7. Pozor na hluché miesta!

Ak sa vyskytujete v oblastiach so slabším signálom, pripravte sa na to, že iPhone bude neustále vyhľadávať silnejší signál, a tým sa batéria vybíja oveľa rýchlejšie. Keď sme nechali iPhone na stole v priestore, ktorý sa nemôže chváliť viacerými čiarkami signálu, mohli sme sledovať ako sa batéria vybila takmer o polovicu rýchlejšie ako v priebehu bežného dňa. Ak svoj smartfón na chvíľku vypnete, síce signál nezachránite, no vyhnete sa červenej ikonke batérie.

 

8. Opaľovanie je prísne zakázané!

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo sa neodporúča držať iPhone na priamom slnečnom žiarení alebo vo vyhriatom aute? Áno, tipujete správne. Jeden z negatívnych dopadov, ktoré spôsobuje teplota je práve prudké zníženie životnosti batérie. Najspokojnejší je v teplotách od 0 až 35° C, a ak by bol iPhone zelenina, tak by sa mu najviac darilo pri izbovej teplote, teda pri 22 ° C.

 

9. Old-school nevymiera

Ak si spomínate na staré dobré techniky úspory batérie, tak na nich nezabúdajte. Ešte stále môžete znížiť jas, vypnúť Wi-Fi, Bluetooth, 3G/4G, atď, veď Vy už viete čo všetko, a tým zlepšíte výdrž batérie.

 

10. Rada nad zlato

Nerobte to, čo nemusíte. Aj keď je táto rada veľmi nápomocná pri iPhonoch, radšej sa ňou neriaďte v súkromnom živote (pre istotu). Okrem šetrenia batérie všetkými možnými nastaveniami, ju môžete šetriť aj samotným spôsobom používania smartfónu. Preto majte neustále na pamäti, že aplikácie, ktoré si vyžadujú dlhšiu dobu spracovania alebo použitie viacerých systémových zdrojov, budú vysávať batériu najviac.

Okrem aplikácii sem patria aj filmy, hry, prehrávanie hudby a surfovanie na webe. Ak potrebujete ušetriť batériu, obmedzte používanie náročných aplikácií.

 low-battery

Komentáre

 

O autorovi: May

 

Študentka denného štúdia Hospodárskej informatiky so záľubou v hľadaní informácií a ich následnej transformácie do zrozumiteľnej a zaujímavej podoby.

 

Najnovšie príspevky v Návody

 

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>